Projektování vzduchotechniky

V současné době dochází k vysokému nárůstu utěsňování stavebních otvorů izolačními okny, především z důvodu snížení tepelné ztráty větráním. Toto je však z hygienického důvodu naprosto nevyhovující – omezením větrání a pořízením „nepropustných“ oken zvýšíte koncentraci škodlivých látek a zhoršíte celkovou hygienickou situaci ve vnitřních prostorách.

Pořízením odborného vzduchotechnického projektu můžete předejít a omezit koncentraci škodlivých látek, vlhkosti, popř. vzniku plísní. Větrání v obytných prostorech a funkční vzduchotechnika pomáhá vytvářet prostředí, které odpovídá potřebám lidského organismu. Pro jakýkoliv výrobní závod, školu nebo větší společnost je profesionálně navržená vzduchotechnika naprostá nutnost.

Vzduchotechniku pro případy rodinného domu dnes většinou představují rekuperační jednotky pro nucené větrání hygienického minima dle příslušné legislativy. Dále Vám můžeme vyprojektovat teplovzdušné vytápění, nebo např. nucené větrání bazénu uvnitř budovy. V komerční sféře nabízíme vzduchotechniku a klimatizaci v různých provozech – čisté prostory pro laboratorní použití popř. operační sály, odsávaní štěpků z pily jako součást pneumatické dopravy, odsávání znečišťujících látek z průmyslových provozů, větrání restaurací pro hosty a dále pak i samotný kuchyňský provoz.

Pro konkrétní dotaz nás kontaktujte.